Tagasi loodusesse

Miks koertele taimed?

Järjest enam kahaneb toitainete väärtus toidus ning koerad on samuti selle arengu ohvrid. Oma olemuselt on koerad aga jahimehed ning nende toidulaud on tänu sellele olnud mitmekesine: näiteks hiired, rotid, hirved, sõltuvalt koera suurusest.

 

Toit, mis langes koerte saagiks oli otseselt seotud taimestikuga mida saakloom sõi. Kui saaklooma söödav toit ei olnud seeditav, siis ei suutnud seda ka koer seedida. Koer oma olemuselt ei ole suur taimede tarbija nagu hobune või lehm, aga nad vajavad toitaineid mida saab taimedest. Taime kasvades arenevad välja erinevad vitamiinid ja mineraalid, mis tagavad organismi optimaalse tervise. Taimed teevad läbi vajaliku arenguprotsessi kuni on küpsed taimesööjatele loomadele.

Seega jahimees või kiskja, kes kasutab saaklooma toiduks saab vajalikud toitained rohusööja lihast. Kuidas see süsteem saab töötada täna, kui koer ei ole enam jahimees ja teda söödetakse kunstliku toiduga? Kõige sagedamini kasvatatakse kasutatav toit tööstuslikult ning kasvuprotsessi kiirendatakse kemikaalidega, seejärel kõrgkuum töötlemine, sünteetilised vitamiinid ning peale seda jõuab toit lõpptarbjani, see tähendab koerani. Enamus koeratoidud sisaldavad maisi ja riisi, mis ei ole koera algupärane toit.

Mõnel õnnelikul on võimalus süüa tõelist lamba-, sea-,kana- ja loomaliha, aga enamus liha on tööstuslik “bi-produkt”- ebakvaliteetne liha, kus esineb ka haigestunud ja selletagajärjel surnud loomaliha. Paljudest looma surmajuhtumites on lihamassis kogu keemiline maailm hormoonidest kuni antibiootikumideni.

Parim asi mida saab koerale pakkuda söögiks on puhas toit ning toetuseks puhtad taimsed vitamiinid ja mineraalid. Silver Lining Herbs alustas tootmist ja tootearengut täiendtoiduga hobustele, aga kasvav nõudlus koertemaailmas ning armastus koerte vastu viis arengusuuna edasi. Tänaseks on need suurepärased tooted kättesaadavad kõigile koerte omanikele.

Kas koerad on lihasööjad?
Enamasti, aga lisaks söövad nad mõningaid taimi ja taimetoidulisi loomi nagu näiteks rott ja jänes. See kooslus tagab hea toitumise ja tervise.

Kas täiendtoitu saab segada teiste toodetega?
Jah, võib. Ei ole olnud negatiivset tagasisidet, kui on segatud teiste toodetega. Kuidas anda seda koerale? Vastavalt kaalule õige kogus manustada kapslitena või segada toidu sisse.

Uudiste lehele Avalehele